Neohodnoceno

Walther PPQ M2 cal. 45 AUTO

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 9007767
16 600 Kč / ks
Kategorie: KRÁTKÉ ZBRANĚ
Položka byla vyprodána…

Walther PPQ M2, ráže 45 Auto

 

Pistole Walther PPQ M2 v ráži 45 ACP je aktuálně nejvýkonnější zbraní v nabídce zbrojovky Carl Walther GmbH. Tento model je na první pohled příbuzný se základním provedením PPQ M2 v ráži 9 mm, ovšem asi tak jako bratr na steroidech. Zbraň si zachovala všechny vynikající atributy menšího modelu, a to i včetně výborné ergonomie i přes nárůst celkových rozměrů. Naopak: pistole se nyní výborně drží i střelcům s velkýma rukama, na druhé straně ale nárůst rozměrů není takový, aby se tato zbraň nedala skrytě nosit.

 

"Pé-pé-qéčko" v pětačtyřicítce je zkrátka perfektní, dospělá samonabíjecí pistole služebního typu, s vysokou kapacitou a výkonem, to vše ale ve velmi kompaktním balení. Jako bonus nabízí střelci nadmíru kultivované chování při střelbě.

 

Zbrojovka Walther vstoupila do nového tisíciletí s oblíbeným a prověřeným, nicméně pozvolna stárnoucím modelem P99 v několika variantách, přičemž pomyslným vrcholem této modelové řady bylo provedení P99Q. Z tohoto modelu se následně dále vyvinula zcela nová pistole, jež se stala záhy velmi oblíbenou služební i obrannou zbraní a postupem, času si našla cestu i mezi sportovní střelce: Walther PPQ (Polizei Pistole Quick Defence). Původní varianta se nabízela pouze s tradičním německým vypouštěčem zásobníku tvořeným kolébkovou oboustrannou páčkou kopírující tvar kořene lučíku, nicméně následně zejména pod tlakem amerického trhu byla přestavena modifikovaná verze M2 s vypouštěčem tlačítkovým přestavitelným na levou či pravou stranu rámu.

 

Pistole má uzamčený závěr a oboustranné ovládání. Závěr má lichoběžníkový průřez a výrazné hmatníky v přední i zadní části, což usnadňuje jeho úchop při natahování zbraně. Rám je v přední části opatřen montážním railem.

 

Walther PPQ M2 45 Auto se vyznačuje zejména vynikající, propracovanou ergonomií rámu s možností výměny hřbetu rukojeti a změny orientace vypouštěče zásobníku zleva doprava a dále pak špičkovou spouští Quick Defence, jež patří bezesporu k těm nejlepším spoušťovým mechanisům striker-fired pistolí.

Parametry

Šířka (mm): 34
Výška (mm): 147
Délka (mm): 188
Délka hlavně: 4,25" (108 mm)
Ráže: 45 ACP
Kapacita zásobníku (počet náb.): 12
Odpor spouště (g): 2500
Délka záměrné (mm): 188

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: